Kullanım Koşulları

Kullanıcı Sözleşmesi

Bilgi Sözlüğü Kullanıcı ve Gizlilik Sözleşmesi (Bundan sonra kısaca “Sözleşme” olarak anılacaktır), VE İnteraktif Medya İnternet ve Tanıtım Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. (Bundan sonra kısaca “Bilgi Sözlüğü” olarak anılacaktır.) ile Bilgi Sözlüğü’ne ait https://www.bilgisozlugu.com’a (Bundan sonra kısaca "bilgisozlugu.com" olarak anılacaktır) üye olacak ya da bilgisozlugu.com’u ziyaret edecek internet kullanıcıları (Bundan sonra kısaca “Kullanıcı” olarak anılacaktır.) arasında akdedilmiştir.

1. bilgisozlugu.com, üyelerine e.günlük (blog), haber paylaşımı, yorum ve tartışma yapabilecekleri ortam sağlayan bir sosyal network (ağ) servisidir.

2. Kullanıcı, bilgisozlugu.com’a üye olarak veya bilgisozlugu.com’u ziyaret ederek bu Sözleşme’yi kabul etmiş sayılmaktadır.

3. Kullanıcı, bilgisozlugu.com’u ziyaret ederken bu Sözleşme’ye, Bilgi Sözlüğü tarafından yayınlanan ve yayınlanacak olan diğer her türlü kullanım koşuluna ve Türkiye Cumhuriyeti mevzuatına uygun davranmayı taahhüt etmiş sayılmaktadır. Aksi halde; tüm hukuki ve cezai sorumluluk Kullanıcı’ya ait olacaktır.

4. Kullanıcı’nın bilgisozlugu.com’a içerik ekleyebilmesi, içeriklere yorum yapabilmesi, diğer üyeleri takip edebilmesi, belli içerikleri favorilere ekleyebilmesi, diğer üyelerle mesajlaşabilmesi için anasayfada bulunan “Giriş Yap” bağlantısındaki “Bilgi Sözlüğü Üyesi Olmak İçin Tıklayın”a tıklamak suretiyle; e-posta adresi, kullanıcı adı, ad, soyad, şifre ve talep edilecek diğer verileri girerek ya da Facebook hesabı ile giriş yaparak bilgisozlugu.com’a üye olması gerekmekte olup; içerik okumak, içerik paylaşmak, içeriklere emoji ile tepki vermek, içeriklere Facebook hesabı ile yorum yapmak hizmetlerinden ise üyelik hesabı açılması gerekmeksizin yararlanılabilir.

5. Üyelik hesabında hukuka aykırılık unsuru taşıyan hiçbir veri yer almamalıdır. Başkası gibi davranarak, izin almaksızın herhangi bir bireye ait bir isim kullanarak ya da insanları kışkırtacak saldırgan bir kullanıcı adı oluşturulamaz.

6. Kullanıcı, üyelik hesabı için doğru ve eksiksiz bir biçimde bilgi sağlama ve bu bilgileri sürekli güncel tutmakla yükümlüdür.

7. Kullanıcı, bilgisozlugu.com’a Facebook hesabı ile üye oluyorsa, Bilgi Sözlüğü’nun Facebook profilinde yer alan ve facebook tarafından üye olunurken kullanıcıya iletilen bilgilere bilgisozlugu.com’un sağladığı hizmetler doğrultusunda erişim sağlama imkanı tanımış sayılmaktadır. Kullanıcı, Facebook hesabında yer alan gizlilik ayarlarında hangi bilgilerinin Bilgi Sözlüğü tarafından erişilebilir olacağını ayarlayabilir.

8. Kullanıcı, bilgisozlugu.com’da kayıtlı üyelik hesabını, profil ayarlarında yer alan “Üyeliğimi Sil” butonunu tıklayarak kapatabilir. Üyelik hesabı kapatıldıktan sonra yeniden aktif hale getirilebilir.

9. Kullanıcı, Bilgi Sözlüğü’nün dilediği zaman üyelerini herhangi bir sebeple ödüllendirebileceği gibi tek taraflı olarak üyeliğine son verebileceğini, üyelik hesabını geçici ya da kalıcı olarak kapatabileceğini, üyelik hesabındaki bilgileri silebileceğini, böyle bir durumda Bilgi Sözlüğü’dan hiçbir talepte bulunamayacağını gayrikabili rücu biçimde kabul etmiştir.

10. Üyeler tarafından 1 (bir) yıl boyunca işletilmeyen, 1 (bir) yıl boyunca bilgisozlugu.com’a yazılı veya görsel giriş yapılmayan veya güncellenmeyen, üyelik hesaplarını- siteleri silebilir.

11. bilgisozlugu.com alan adı ile üyelerin hesapları da dahil olmak üzere alt alan adlarına ilişkin tüm haklar Bilgi Sözlüğü’ya aittir. Üyelerin, üyelik hesaplarının bulunduğu alt alan adları üzerinde hiçbir hakkı bulunmamaktadır. Silinen üyelik hesaplarının-sitelerin alt alan adları farklı üyelerce kullanılabilir.

12. bilgisozlugu.com'da herkese açık alanlara ya da özel mesaj alanlarına üyeleri rahatsız eden, tehdit, taciz ve hakaret içeren mesajlar atmak, içerikler yüklemek yasaktır. Bu yasağa aykırı şekilde davranan üyeler, durumları incelendikten sonra Bilgi Sözlüğü tarafından üyelikten çıkarılabilecektir.

13. bilgisozlugu.com’da yer alan bilgi, veri, yazı, fotoğraf, video, ses klibi, yorumlar, makaleler, yazılımlar, kodlar, grafikler kısaca “içerik” olarak anılacak olup; bu içerikler, bilgisozlugu.com’a üyeler tarafından girileceği gibi bilgisozlugu.com editörleri tarafından da girilebilecektir.

14. bilgisozlugu.com’a yüklenen içerikler doğru ve güncel olmalıdır. Kullanıcı tarafından bilgisozlugu.com’a eklenen, yüklenen, yaratılan her türlü içerik ister gizli paylaşılmış, ister tüm kullanıcılara açık paylaşılmış olsun, bu içeriklerin doğruluğu, güncelliği ve yürürlükteki mevzuata uygun olup olmadığı tamamen Kullanıcı’nın sorumluluğundadır.

15. Bilgi Sözlüğü, herhangi bir içeriği, herhangi bir zamanda içeriği yükleyen Kullanıcı’ya haber vermeksizin ve herhangi bir sebep göstermeksizin kendi takdiri doğrultusunda kaldırma düzenleme, değiştirme, engelleme hakkına sahiptir. Kullanıcı tarafından sağlanan içeriklerden bilgisozlugu.com'un ve Bilgi Sözlüğü’nün hiçbir şekilde sorumlu değildir. Bilgi Sözlüğü, ilkelerine ve hukuka aykırı olan içerikleri-sayfaları yayından kaldırma hakkına sahip olup; böyle bir durumda Kullanıcı, Bilgi Sözlüğü’nden hiçbir talepte bulunmayacağını gayrikabili rücu biçimde kabul etmiştir.

16. Bilgi Sözlüğü, Kullanıcı’dan gelen içeriği, e-postayı ya da sayfalarında bulunan herhangi bir iletiyi neden göstermeden reddetme, geciktirme, geç yayına alma veya yayınlamama hakkına sahiptir.

17. bilgisozlugu.com’da sunulan hizmetleri kullanmak dışında, bilgisozlugu.com’da yer alan içerikleri başka amaçlar için kullanmak, taklit etmek, değiştirmek, dağıtımını yapmak veya depolamak yasaktır. Kullanıcı, bilgisozlugu.com’da yer alan içerikleri satamaz, reklam gibi amaçlar doğrultusunda istismar edemez ve üçüncü kişilerin hakkını zedeleyecek şekilde kullanamaz.

18. bilgisozlugu.com'da yayınlanan hiçbir içeriğin üçüncü kişiler tarafından yayın hakkı içerik sahibinden izin alınmadan hiçbir mecrada hiçbir şekilde kullanılamaz, yayınlanamaz.

19. Kullanıcı, bilgisozlugu.com'a gireceği içeriklerde 3. kişilerin kişilik haklarına zarar verecek, karalayıcı, aldatıcı unsurlar, pornografik, ahlaka aykırı fotoğraflar, hakaret, şiddet, ırkçılık, ayrımcılık ve yasadışılık unsuru bulunmayacağını taahhüt etmiştir.

20. Kullanıcı, Bilgi Sözlüğü tarafından talep edilmeden ve/veya Bilgi Sözlüğü’dan yazılı onay almaksızın ve/veya Bilgi Sözlüğü ile herhangi bir anlaşma sağlamaksızın bilgisozlugu.com’da reklam oluşturamaz, örtülü reklam niteliğinde olabilecek içerikler ile spam içerikler yükleyemez. bilgisozlugu.com hizmetleri, ticari amaçlarla kullanılmak isteniyorsa lütfen bilgisozlugu.com ile iletişim kurunuz.

21. Bilgi Sözlüğü, bilgisozlugu.com’un belli alanlarını veya kategorilerini, bilgisozlugu.com’da kullanılan bazı hizmetleri ücretli hale getirebilir ve bu ücretleri tek taraflı olarak belirleyebilir.

22. bilgisozlugu.com’a üye olanlar, üyelikleri sona erse dahi üyelik hesabı ile gerçekleştirdikleri tüm eylemlerden, yükledikleri tüm içeriklerden, üyelik hesabı ile ilgili her türlü içerik ve eylemden yalnızca kendileri sorumludur.

23. Bilgi Sözlüğü, üyelik hesaplarının güvenliği için azami dikkat gösterecektir. Ancak üyelik hesabında kayıtlı bilgiler ve hesap şifresinin güvenliği Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Kullanıcı, üyelik hesabına ilişkin bilgileri hiçbir zaman 3. kişilerle paylaşmamalıdır. Üyelik hesabında Kullanıcı’nın kontrolü dışında bir durum oluşması durumda derhal Bilgi Sözlüğü ile irtibata geçilmelidir. Kullanıcı’nın üyelik hesabı şifresinin 3. kişiler tarafından ele geçirilmesi ve 3. kişiler tarafından hukuka aykırı içerik sağlanması dahil olmak üzere her türlü kötü niyetli kullanım, Kullanıcı’nın sorumluluğunda olup; kötü niyetli kullanımdan kaynaklanan her türlü hukuki ve cezai yükümlülük Kullanıcı’ya aittir.

24. Kullanıcı, diğer kullanıcı ve üyelerin bilgisozlugu.com’u kullanmasını engelleyecek ya da zorlaştıracak veya veritabanlarını ya da sunucuları bozacak veya işlemez hale getirecek eylemlerde bulunamaz, herhangi bir yazılım, donanım veya iletişim unsuruna zarar veremez, virüs içeren yazılım veya başka bir bilgisayar kodu, dosya oluşturamaz, yetkisi olmayan herhangi bir sisteme, dataya, şifreye ulaşmaya çalışamaz, direkt veya dolaylı olarak, verilen hizmetlerdeki algoritmaları ve kodları deşifre edecek, işlevlerini bozacak davranışlarda bulunamaz, içerikleri değiştiremez, dönüştüremez, çeviremez, alıntı göstermeksizin başka sitelerde yayınlayamaz, kanunen yasak bilgiler içeren mesajlar, zincir posta, yazılım virüsü gibi 3. kişilere zarar verebilecek içerikleri dağıtamaz, diğer kullanıcıların bilgisayarındaki bilgilere ya da yazılıma zarar verecek program ve/veya bilgiler gönderemez, bunun gibi hukuka aykırı ve Bilgi Sözlüğü ile bilgisozlugu.com’a zarar verecek davranışlarda bulunamaz. Aksi halde; Bilgi Sözlüğü tarafından tüm hukuki ve cezai işlemleri başlatma ve taleplerde bulunma hakkı saklıdır.

25. Bilgi Sözlüğü, Kullanıcı’nın bu Sözleşme’ye aykırı davranması, bilgisozlugu.com’u kullanırken ya da bilgisozlugu.com’a üye olurken verdiği bilgilerin hatalı veya gerçeğe aykırı olması, bilgisozlugu.com’da verilen hizmetleri kötü niyetli şekilde kullanması veya Bilgi Sözlüğü’nun gerekli görmesi halinde bilgisozlugu.com’u kullanmasını engelleyebilir veya üyeliğini gerekçe göstermeksizin sona erdirebilir. Bu durumlarda Bilgi Sözlüğü’nun ayrıca hukuki yollara başvurma hakkı saklıdır.

26. Fotoğraf, tarif, metot, kod, program, işleyiş tasarım, logo, resim, yazı dahil olmak üzere bilgisozlugu.com’da yer alan tüm içerikler ile Bilgi Sözlüğü markası ve bilgisozlugu.com alan adı, alt alan adları ve tüm sayfalara ilişkin tüm fikri ve sınai mülkiyet hakları Bilgi Sözlüğü’ne aittir veya Bilgi Sözlüğü tarafından bunların kullanımına ilişkin olarak hak sahiplerinden kanunlara uygun şekilde lisans alınmıştır. Bu sebeple; söz konusu içerikler Bilgi Sözlüğü’nden izin alınmaksızın hiçbir surette kullanılamaz, yayınlanamaz, işlenemez, çoğaltılamaz, yayılamaz, temsil suretiyle faydalanılamaz, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletilemez. Aksi halde; Bilgi Sözlüğü tarafından tüm hukuki ve cezai işlemleri başlatma ve taleplerde bulunma hakkı saklıdır.

27. Tüm mali hakları Bilgi Sözlüğü’ne ait olduğu belirtilen içerikler ile tüm fotoğraf, tarif, metot, kod, program, işleyiş ve görsellere ilişkin şahsi kullanımın dışında, kopyalama, işleme ve internet başta olmak üzere radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar vasıtasıyla veya dijital iletim de dahil, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlar ve bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla her türlü araçla içeriği yayınlanamaz.

28. bilgisozlugu.com’da ve üyelerin hesapları da dahil olmak üzere alt alan adlarında yer alan içeriğin alıntılanması, makul sınırlarda kalmak ve kaynak gösterme ve ilgili içeriğe ilişkin sitemize bağlantı vermek kaydıyla mümkündür. Makul sınır, eserin veya sair içeriğin basit bir özetinden ibaret olup, içeriğe vakıf olunması için bilgisozlugu.com’un ziyaret edilmesi ihtiyacını ortadan kaldırmayacak düzeyde olmalıdır. Her durumda, bilgisozlugu.com’da ve üyelerin hesapları da dahil olmak üzere alt alan adlarında yer alan içeriklerden herhangi birinin tamamının alıntılanması Bilgi Sözlüğü’nün yazılı izni olmadıkça, yukarıdaki şartlara uyulsa dahi mümkün değildir. Konuya ilişkin Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri saklıdır. Herhangi bir şüpheye yer vermemek adına, Bilgi Sözlüğü tarafından bilgisozlugu.com’da alan adı altında yer alan tüm içeriklere, sayfalara ve bunların kullanımına ilişkin olarak hak sahiplerinden bu Sözleşme’nin 29. maddesi uyarınca tam lisans alınmıştır. Bu sebeple; bilgisozlugu.com’da yer alan söz konusu içerikler, Kullanıcılar tarafından Bilgi Sözlüğü’nden izin alınmaksızın hiçbir surette kullanılamaz, yayınlanamaz, işlenemez, çoğaltılamaz, yayılamaz, temsil suretiyle faydalanılamaz, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletilemez. Aksi halde; Bilgi Sözlüğü tarafından tüm hukuki ve cezai işlemleri başlatma ve taleplerde bulunma hakkı saklıdır.

29. Kullanıcı, bilgisozlugu.com’da ve üyelerin hesapları da dahil olmak üzere alt alan adlarında yayınlanmak üzere sunduğu her türlü içeriğe ilişkin olarak, içeriğe ilişkin işleme, çoğaltma, yayma, temsil, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakları dahil olmak üzere tüm telif haklarını bilgisozlugu.com’a yer, süre ve mecra ile sınırlı olmaksızın geri dönülmez olarak bedelsiz olarak, tam lisans hakkı vermektedir. Bu sebeple; Kullanıcı, söz konusu içeriği ancak bu Sözleşme’nin 28. maddesinde belirtilen şartlara uygun şekilde kullanabilecektir. Bu şartlar dışında söz konusu içeriğin kullanımı Bilgi Sözlüğü’nün yazılı onayına tabidir. bilgisozlugu.com’un alt alan adlarının kullanıcı’nın oluşturduğu içerikler için; bilgisozlugu.com’da yayında olduğu müddetçe, Bilgi Sözlüğü bu içerikleri başta bilgisozlugu.com olmak üzere, uygun gördüğü bütün mecralarda, kendi kullanımında olan markalar nezdinde ve/veya kendisine ait diğer internet sitelerinde ticari ve/veya ticari olmayan amaçla kullanabilir. Kullanıcı’nın bu kullanımı engellemek için; bahsi geçen şekilde kullanılmasını istemediği içeriği silmesi veya hesabını kapatması yeterli olsa da bu silme ve/veya kapatma işlemi yalnızca ileriye dönük olup; Kullanıcı’ya daha önce yapılmış çalışmalardan içeriklerin çıkarılması, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca herhangi bir ücret talep etme ve benzeri bir hak tanımayacaktır.

30. Kullanıcı’nın yayın hakkına sahip olmadığı içerik bakımından, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ndaki usule uygun ve atıfta bulunmak şartıyla içerik sağlaması gerekmekte olup; aksi halde Kullanıcı bilgisozlugu.com’un ve Bilgi Sözlüğü’nun uğradığı ve uğrayabileceği doğrudan ve dolaylı, maddi ve manevi tüm zararını tazmin etmekle yükümlüdür.

31. Bilgi Sözlüğü, bilgisozlugu.com’un virüs ve sair zararlı içerik barındırmaması için azami gayret sarf etmekle birlikte Kullanıcı’nın teknik sorunlar yaşaması veya diğer nedenlerle bilgisayarına virüs geçmesi veya herhangi bir zarara uğraması halinde uğranacak zararlardan (bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla Kullanıcı’nın bilgisayarı veya programlarının hasar görmesinden) dolayı Bilgi Sözlüğü’nün sorumluluğu bulunmamakta olup; bu sebeple Bilgi Sözlüğü’nden hiçbir talepte bulunulamaz. Kullanıcı, anılan zararlara uğramamak için gerekli önlemleri almakla yükümlüdür.

32. Bilgi Sözlüğü, bilgisozlugu.com’un hizmetlerinin yapısını Kullanıcı’ya önceden bildirim yapmaksızın dilediği zaman değiştirebilir ve/veya hizmetleri veya bazı özelliklerini geçici veya kalıcı olarak sonlandırabilir.

33. Bilgi Sözlüğü, bilgisozlugu.com’da yer alan içerik, hizmet, imkan ve sair unsurların yayınının devamlılık arz etmesine önem göstermekle birlikte yayının ve/veya bilgisozlugu.com üzerinden sunulan hizmetlerin kesintisiz olacağına dair garanti vermemektedir. Böyle bir durumda Bilgi Sözlüğü’nun sorumluluğu bulunmamaktadır.

34. Bilgi Sözlüğü’nün veya Bilgi Sözlüğü’nün hizmet aldığı 3. kişi veya kuruluşların kusurundan dolayı yaşanabilecek herhangi bir veri kaybı durumunda, Bilgi Sözlüğü’nün sorumluluğu bulunmamakta olup; kaybolan bilgi ve verilerin yeniden girilmesi sorumluluğu Kullanıcı’ya aittir. Bu sebeple; Kullanıcı’nın verilerini korumak üzere kendi önlemlerini alması önerilmektedir.

35. Kullanıcı’nın Bilgi Sözlüğü’ne verdiği bilgilerin bazıları zorunlu olarak verilen (e-posta adresleri, IP bilgileri gibi) bilgiler, bazıları da Kullanıcı’nın tercihine bağlı olarak Bilgi Sözlüğü’ne verdiği veya Bilgi Sözlüğü’nün erişimine onay verdiği bilgilerdir. Bilgi Sözlüğü, kullanıcılarına daha iyi hizmet sunabilmek için bu bilgileri dilediği sürece, bilgiler tarafınızdan silinse dahi saklayabilir. Ancak Bilgi Sözlüğü, IP bilgilerini yasal süresinden sonra saklamayacaktır.

36. Bilgi Sözlüğü, Kullanıcı’nın bilgilerini saklama konusunda azami özeni göstermekle beraber Bilgi Sözlüğü tarafından saklanan Kullanıcı verilerinin yer aldığı sisteme izinsiz girilmesi, sistemin işleyişinin bozulması veya değiştirilmesi suretiyle bilgilerinizin elde edilmesi, değiştirilmesi veya silinmesi halinde Bilgi Sözlüğü’nün sorumluluğu bulunmamaktadır. Kullanıcı, bilgisozlugu.com’u her ziyaret ettiğinde, IP adresi, işletim sistemi, kullandığı tarayıcı (Explorer, Chrome vs.), bağlantı zamanı, süre bilgileri ve benzeri bilgiler otomatik olarak kaydedilmekte olup; Kullanıcı’nın izni gerekmeksizin elde edilen bu bilgilerin 3. kişilerle paylaşılmamak kaydıyla Bilgi Sözlüğü tarafından kişisel bilgilerinizle ilişiklendirilerek veya anonim olarak kullanılması mümkündür.

37. Bilgi Sözlüğü, resmi mercilerden usulüne uygun talep gelmesi halinde Kullanıcı bilgilerini ilgili mercilere iletecektir.

38. Kullanıcı, bilgisozlugu.com’u ziyaret ettiği süre boyunca Bilgi Sözlüğü, “cookie” olarak da adlandırılan çerezlerin veya site kullanım verilerini analiz etme amaçlı javascript kodları veya benzer iz sürme verileri bilgisayarınıza yerleştirilebilir. Çerezler basit metin dosyalarından ibaret olup, kimlik ve sair özel bilgiler içermez, bu nevi kişisel bilgi içermemekle beraber oturum bilgileri ve benzeri veriler saklanır ve Kullanıcı’yı tekrar tanımak için kullanılabilir.

39. Bilgi Sözlüğü, zaman zaman bilgisozlugu.com’a, tanıtım postalarına veya reklamlarına 3. kişilere ait internet sitelerine ilişkin bilgi ve linkleri dahil edebilir. Kullanıcı’nın bu linklere tıklayarak diğer internet sitelerine girmesi halinde söz konusu siteler ya da bu sitelerin uygulamaları Bilgi Sözlüğü’nün kontrolü altında olmadığı gibi bu Sözleşme, erişebilen bu diğer siteler bakımından geçerli değildir. Bu siteler ile sitelerin uygulamalarında yer alan bilgilerin doğruluğuna ilişkin olarak Bilgi Sözlüğü’nün hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu sitelerde yer alan bilgilerin doğruluğuna, bilgi kullanımına, gizlilik ilkelerine ve içeriğine ilişkin olarak Bilgi Sözlüğü’nün hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

40. Kullanıcı, bilgisozlugu.com’daki yenilikler ve sair konulardaki reklam ile duyurulardan haberdar olmak istiyorsa bilgisozlugu.com’un e-posta gönderim listesine kayıt olabilir. Kullanıcı’nın e-posta gönderim listesinden çıkması için ayarlar menüsünden gerekli ayarları yapması yeterlidir.

41. Bu Sözleşme’nin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde Türk Hukuku uygulanacak olup; Gaziantep Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

42. Taraflar, bu Sözleşme’den doğabilecek ihtilaflarda, Bilgi Sözlüğü’nün defter ve kayıtları ile bilgisayar kayıtlarının (e-posta yazışmaları, internet trafik bilgisi ve erişim kayıtları[log] ve benzeri) 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193. maddesi anlamında muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin Delil Sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt ederler.

43. Tarafların birbirlerine gönderecekleri bildirimler, Kullanıcı'nın bilgisozlugu.com'a bildirdiği adres ve/veya e-posta adresi ile Bilgi Sözlüğü’nun bu Sözleşme’de belirtmiş olduğu adres ve/veya e-posta adresine gönderilecektir. Kullanıcı'nın bilgisozlugu.com'a bildirdiği adres ve/veya e-posta adresinde bir değişiklik olması halinde, yeni adres ve/veya e-posta adresini Bilgi Sözlüğü’ya yazılı olarak bildirecektir. Bilgi Sözlüğü’nun adres ve/veya e-posta adresinde bir değişiklik olması halinde ilgili değişiklik bu Sözleşme’ye aktarılacaktır. Aksi takdirde; Kullanıcı’nın Bilgi Sözlüğü’ya bildirdiği adres ile e-posta adreslerine ve Bilgi Sözlüğü’nun bu Sözleşme’de yer alan adres ile e-posta adreslerine yapılacak tebligatlar, geçerli tebligatın tüm hukuki sonuçlarını doğuracaktır.

44. Bu Sözleşme’nin herhangi bir maddesinin geçersiz ya da uygulanamaz hale gelmesi, Sözleşme’nin diğer maddelerini geçersiz kılmayacaktır.

45. Taraflar’ın bu Sözleşme’den kaynaklanan haklarını kısmen veya tamamen kullanmamaları veya bunlara aykırı hareket etmeleri, hiçbir suretle bu haklardan feragat ettikleri anlamına gelmeyecektir.

46. Bu Sözleşme, Bilgi Sözlüğü.com’a yeni özellikler eklendikçe veya Bilgi Sözlüğü.com Kullanıcılarından yeni öneriler geldikçe yeniden, önceden Kullanıcılara herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın düzenlenebilir ve güncellenebilir. Bu nedenle, Kullanıcı’nın Bilgi Sözlüğü.com’u her ziyaret edişinde bu Sözleşme’yi yeniden gözden geçirmesi önerilmektedir. Bu belge, en son 5 Haziran 2021 tarihinde güncellenmiştir.

İletişim

VE İnteraktif Medya İnternet ve Tanıtım Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti.

Gaziantep Üniversitesi Kampüs İçi Gaziantep Teknopark A Blok Kat 2 No : 201. Şehitkamil / GAZİANTEP

Tel: 0342 221 03 70

E-posta: info@vemedya.com

Tebligat Adresleri Kullanıcı'nın bilgisozlugu.com'a bildirdiği adres, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adres kabul edilir. Taraflar, mevcut adreslerindeki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski adreslere yapılacak bildirimlerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler. İşbu sözleşme nedeniyle onedio.com'un kullanıcı'nın kayıtlı e.posta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirim aynen geçerli olup, e postanın bilgisozlugu.com tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra Kullanıcı'ya ulaştığı kabul edilecektir. Kullanıcı, bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.